<--back  

Boksschool De Amateur neemt deel aan het NK Nieuwelingen & C klasse met maar liefst 5 boksers. Hieronder staat per bokser het verslag:

 

Kenn Cremers

Nieuwegein zaterdag 18 september

Kenn moets 3 partijen boksen om Nederlands kampioen te worden. Als eerste stonden dus de kwartfinales op het programma. De tegenstander van Kenn kwam van NABA uit Nijmegen en zag er sterk uit. Kenn had de opdracht en de intentie om lekker op afstand te boksen en met zijn voorhand de wedstrijd te bepalen. In de eerste ronde was het veel aftasten en gebeurde er vrij weinig, tussenstand was dan ook 0-0. Echter, aan het einde van de eerste ronde was er een ongelukkige botsing met de hoofden waarbij Kenn zijn neus zwaar kneusde. Het bloed gutste eruit maar onze eigen “Cut-man” (John) zorgde ervoor dat Kenn kon doorboksen. In de tweede ronde was er meer actie maar de juryleden zagen dit blijkbaar niet. Tussenstand 0-0. In de derde en beslissende ronde ging de partij op en neer maar Kenn liet zien het spelletje goed te beheersen. Zonder tegentreffer trok hij de partij naar zich toe met 4-0.

 

Door de blessure hebben de trainers Kenn uit het toernooi moeten terugtrekken. Erg jammer want de potentie tot iets moois was aanwezig.

 

Wesley Haas

Nieuwegein zaterdag 18 september

In tegenstelling tot Kenn moest Wesley 4 partijen boksen voordat hij zich Nederlands kampioen mocht noemen. Op zaterdag stonden de achtste finales op het programma in dit gewicht. Wesley, geblesseerd aan zijn rug, bokste een degelijke partij. In een goede gesloten dekking kon de tegenstander maar moeilijk een opening vinden. Wesley stond na de eerste ronde nog achter met 2-1 maar boog deze achterstand gestaag om naar een 6-3 overwinning.

 

Nieuwegein zondag 19 september

Vandaag stonden de kwartfinales op het programma voor Wesley. De voorbereiding was niet optimaal door de blessure van Wesley en de partij van zaterdag. Zijn tegenstander stond rechtsvoor en dit is wellicht de verklaring voor de vreemde wending in de partij. Net als zaterdag was de dekking van Wesley goed gesloten, toch vond de tegenstander een gaatje want uit het niets werd Wesley op de knieën gedwongen door een stoot op de plexus. Wesley nam rustig de tijd maar het bleek een te goed geplaatste stoot. Wesley werd uitgeteld en de partij was afgelopen. Een kleine teleurstelling na de goede partij van zaterdag.

 

Lex Paas

Nieuwegein zaterdag 25 september

Prestatiepartij tot 52 kg in de C-klasse. Lex had een onbekende tegenstander uit Curacao. Aangezien het een prestatiepartij betrof was zijn tegenstander 4 kilo zwaarder maar had 3 partijen minder gebokst. Lex begon afwachtend is de eerste ronde en liet zijn tegenstander even uitrazen. Na een paar wilde acties, die uiteindelijk resulteerde in een openbare waarschuwing voor de tegenstander van Lex, nam Lex het initiatief. Een constante dreiging en effectieve aanvallen zorgde ervoor dat het na twee rondes 10-1 stond. De opdracht in de hoek was duidelijk, op naar de 20 punten. Lex was oppermachtig in de derde ronde en bokste een zeer technische partij. Uitslag 20-1! Lex is hiermee Nederlands kampioen geworden in de C-klasse.

 

Na de partij kregen de trainers, maar ook Lex, complimenten van alle kanten. Zelfs de profbokser Innocent kwam Lex een compliment geven met zijn partij. Via de jury kregen we te horen dat Lex op de nominatielijst stond voor de stijlprijs. Een prijs die alleen bestemd is voor de technisch beste boksers van alle 4 de wedstrijddagen. Wordt dus vervolgd.

 

Timo van Zolingen

Nieuwegein zaterdag 25 september

Halve finale tot 69 kg in de C-klasse. Voor Timo was het zaak om deze partij te gebruiken om dingen uit de training uit te proberen. Vooraf hadden de trainers zijn tegenstander zien boksen en zij verwachtte een moeilijke partij. Timo bokste prima op de counter en alle uren training betaalde zich uit. De scores liepen gelijk op (na de eerste ronde 2-2, na de tweede ronde 4-3) en het zou een spannende derde ronde worden. Daarin draaide Timo een paar keer goed weg van zijn tegenstander en liep hij uit naar 10-6. In de laatste seconde wordt het dan nog spannend maar met een score van 10-8 wint Timo zijn halve finale.

 

In de finale zou Timo het moeten opnemen tegen clubgenoot Noery Wauben. Timo blesseerde echter zijn hand in deze partij en daarom zal de partij op een later moment worden gebokst. Boksschool De Amateur heeft in ieder geval in deze categorie een Nederlands kampioen.

 

Al met al waren de trainers zeer tevreden over de afgelopen weekeinden. 5 wedstrijden gebokst, 4 gewonnen waarvan 2 Nederlands kampioenen. Jammer genoeg kon Kenn zijn overwinning niet voorrtzetten door een blessure anders waren het wellicht 3 Nederlands kampioenen geweest.

 

De volgende wedstrijden staan alweer gepland.

Boksclub de Amateur
deamateur@home.nl